Prejsť na navigáciu
Máte vybrané články autora: Marek Zrušiť výber?

články autora: Marek Zrušiť výber?

ASP.NET openssl_sign a openssl_verify

Nedávno som dostal za úlohu implementovať online platobnú metódu GP webpay (www.gpe.cz). Túto metódu používa ČSOB a Volksbank banka. Jej súčasťou je podpisovanie SHA1 hashu reťazca pomocou RSA algoritmu.

Mrznúci Firefox a riešenie tohto problému

Posledné dva dni mi šiel Firefox veľmi pomaly. Myslel som si, že to bude kvôli novej verzii 3.5.5. Čakal som, že nejaký addon s ňou nie je plne kompatibilný.

Problém sa prejavoval tak, že približne každých 10 sekúnd Firefox zamrzol aj s celým systémom skoro na sekundu. Keďže addon-ov mám aktívnych skoro 20, vôbec ma netešila predstava hľadania, ktorý z nich to spôsobuje....

Ako na editovateľné polia pomocou jEditable plugin v ASP.NET s WebServices

V tomto návode vám ukážem ako prinútiť spolupracovať jEditable jQuery plugin a ASP.NET WebService dekorovanú ScriptServiceAttribute ASP.NET AJAX atribútom na vytváranie praktických editovateľných polí.

Pozrite si demo in-place editovateľných polí – zdanlivo obyčajný text web stránky je priamo editovateľný pomocou zmeny na formulár a naspäť na text...

Plná kontrola nad výstupom ASPX stránky

Občas sa môže stať, že ASP.NET generuje do stránok html kód, ktorý vám z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje. Najbežnejší prípad je, ak máte jednoduchú stránku bez formulárových prvkov.

ASP.NET do nej vygeneruje <form> tag, skryté <input> tagy s ViewState a podobne. Keďže takáto stránka nikdy nebude robiť žiaden PostBack, je v nej formulár úplne navyše...

Maskovanie e-mail adresy pomocou jQuery pluginu ako obrana proti spamovaniu

Najlepšia – a asi aj jediná – účinná obrana proti spamu, je nezverejniť nikde svoju e-mailovú adresu.

Pre majiteľov web stránok je to ale väčsinou neprípustné, keďže potrebujú, aby ich návštevníci stránky mohli na ich e-mailovej adrese kontaktovať.

V tomto článku vám ukážem jednoduchý jQuery plugin, pomocou ktorého zamaskujem na stránke e-mailovú adresu pred spambotmi. Najdôležitejším kritériom pre nás zostáva prístupnosť – teda aby aj návštevníci stránky, ktorí nemajú JavaScript, videli e-mailovú adresu správne (Graceful degradation).

Ako rozhádzať DataTable

Nedávno som narazil na to, že potrebujem zobraziť nejaké dáta v náhodnom poradí pri každom zobrazení stránky.

Tento problém sa dá riešiť na úrovni MS SQL databázy. Ja som ale mal dáta cachované, tak som sa rozhodol to vyriešiť v aplikácii.

Nasledovný post je o tom, ako rozhádzať riadky System.Data.DataTable objektu.

Poraďte sa s nami o službách, ktoré potrebujete. My vám pripravíme konkrétnu cenovú ponuku.

Kontaktujte nás

Vďaka za projekt. Z vašej strany to bolo super.

Mgr. Miroslav Helbich, PhD.
Caldera, s.r.o.