AlejTech/Blog/Profesionálne riešenie vs. 'urobte si sami'
Prejsť na navigáciu

Profesionálne riešenie vs. "urobte si sami"

Profesionálne riešenie vs. "urobte si sami"

Ak sa práve rozhodujete ako získať novú webovú stránku, ponúka sa vám viacero možností:

  1. zadať vytvorenie študentovi za pár eúr
  2. využiť službu, pomocou ktorej si stránku vytvoríte sami pomocou šablóny
  3. zveriť sa do rúk profesionálnej firme

Prvá možnosť

je pravdepodobne najlacnejším riešením. Časom zistíte, že tvorca nedokáže urobiť všetko čo sľúbil alebo čo požadujete. Ak budete potrebovať upraviť web stránku v budúcnosti, jej autor bude v lepšom prípade na pracovno-študijnom pobyte v zahraničí, a v tom horšom bude niekde zamestnaný s novým e-mailom a číslom mobilného telefónu. Nebudete vedieť, kde váš web je hostovaný, kto a ako zaregistroval doménu, cez akú spoločnosť máte prevádzkované e-maily, ...

Druhá možnosť

je podstatne lepším riešením. Za ponúkanou službou stojí firma, ktorej môžete vždy zavolať alebo napísať. Spoločností ponúkajúcich systémy na tvorbu web stránok je na našom trhu niekoľko. Všetky spája jedna skutočnosť – „Vytvorte si sami za pár minút profesionálne web stránky alebo internetový obchod“. Väčšinou dokonca nič za vytvorenie neplatíte a potom len nejaký poplatok mesačne.
Čo Vám ponúkajú? Ich systém a ich preddefinované šablóny. Môžete si vybrať grafiku, navoliť menu, vkladať obrázky a editovať texty. Môžete si zriadiť aj internetový elektronický obchod. Všetko rýchlo, jednoducho a sami.

  • Požadujete vlastný grafický návrh podľa Vašich predstáv? – Problém!
  • Potrebujete, aby niečo na vašej web stránke vyzeralo inak ako dovoľuje šablóna? – Problém!
  • Potrebujete, aby produkt v katalógu vášho e-shopu mal iné parametre? – Problém!
  • Potrebujete vytvoriť registračný formulár s položkami, ktoré požadujete? – Problém!
  • Potrebujete, aby fotogaléria na stránke fungovala iným spôsobom? – Problém!

A tých problémov, či lepšie povedané nedostatkov, je oveľa viac...

Tretia možnosť

je nájsť si firmu, ktorá sa venuje tvorbe webových stránok profesionálne. Nie reklamnú agentúru, ktorá robí pekné letáky a vizitky, ale nevie nič o webdizajne a tvorbe webu. Nie firmu, ktorá vznikla za účelom realizácie jednej štátnej zákazky.
Treba si nájsť spoločnosť, ktorej predmetom činnosti je tvorba a redizajn web stránok, elektronických internetových obchodov, prípadne intranetových systémov. Ktorá sa danej činnosti nevenuje len okrajovo, ale predstavuje to jej hlavnú činnosť.

Tento článok zahŕňa témy:
firmy, profesionálne, odborník, eshop, šablóna, hosting

Komentáre (5)

pridať komentár


V komentároch môžete používať BB kód .

Komentár č. 1autor: YoGI12.9.2009, 22:17

Matus dakujem, presne toto som potreboval! Tiez som webdizajner a stretavam sa s tymto problemom kazdy den. Ludia sa proste snazia usetrit na vsetkom a preto potom ich stranky aj tak vyzeraju. No a este mi poriadne lezu na nervy CMS systemy. Mozno niekomu vyhovuje robit stranky vyplnanim formularov, ja sa spolieham radsej na svoje vedomosti.

Komentár č. 2autor: Arien23.9.2009, 14:13

Ahoj ahoj YoGI.
Nie som si ista, ci uplne docenujes krasu CMS systemov. ;]
Neviem, s akymi si sa doteraz stretol, ale nie vsetky CMS systemy funguju na principe "vyplnania formularov".
Pre mna dobry CMS system umoznuje roznu uroven pouzivatelskych zrucnosti - od zadavania obsahu stranky skopirovanim dajmetomu z Wordu, az po priamu editaciu kodu a vsetkych aspektov stranky na urovni kodovania.

Takze netreba hadzat CMSka do jedneho vreca.;]

Komentár č. 3autor: YoGI (web)23.9.2009, 17:45

Ahoj Arien.
Dakujem za tvoj nazor. Pomaly sa dostavam do tajov CMS Joomla a Typo3, takze jemne menim svoj nazor. Ale len ciastocne. Stale si myslim ze nie je nad vlastny projekt napisany od prveho po posledny riadok. Rychlost vybavenia objednavky klienta pomocou CMS vsak tazko s niecim porovnavat. Skoda, originalnych stranok vdaka CMS ubuda...

Komentár č. 4autor: Arien23.9.2009, 20:37

Opat ahoj. ;]

Ono, zalezi aj na tom, pre koho je to CMS urcene, predpokladam. Ked je to CMS prevazne pre klienta, respektive pre stredne zrucneho polo-laika, veci musia byt urobitelne lahko a teda su podriadene urcitej sablonovitosti.

Taktiez to ale moze byt CMS pre developera, kde clovek zacne od zaciatku kodovanim a kedykolvek moze dokodovavat dalsie veci. Grafika moze byt v takom pripade lubovolna, kedze layout sa koduje normalne rucne.

Vyhoda CMS je nielen na strane kodera, ale primarne na strane zakaznika, kedze si dokaze obsah menit sam, co je pre stale aktualnu webstranku velmi dolezite. ;]

Komentár č. 5autor: Marián KOHN (web)17.7.2013, 17:24

Presne tak. Nie je CMS ako CMS. Dobry je aj Wordpress. :-) Najlepsie stranky su vsak vzdy handmade. ;-)

Poraďte sa s nami o službách, ktoré potrebujete. My vám pripravíme konkrétnu cenovú ponuku.

Kontaktujte nás

Chtěl bych vám poděkovat za vzornou spolupráci. S vytvořenými stránkami jsem osobně velmi spokojen a zejména jsem potěšen vaši rychlostí

Miroslav Červený
CIO .A.S.A. Česká republika